Dziś: sobota, 4 maja 2024r.. 125 dzień roku. Imieniny: Moniki, Floriana, Władysława. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Życzenia Świąteczne Ks. Biskupa i Ks. Proboszcza

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2023

Moi Drodzy!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego pozwala nam na nowo przeżyć tajemnicę życia z Bogiem i w naszej codzienności odkryć dar Jego miłości.

Dziękuję wszystkim, dla których okres adwentu stał się czasem troski o umocnienie wiary i bardzo często wielkiego poświęcenia, szczególnie we wspólnej modlitwie podczas Mszy Św. roratnich. Dziękuję oddanym duszpasterzom za wytrwałą posługę i wszystkim wiernym, dzięki którym mogły się wypełnić liczne adwentowe inicjatywy w parafiach.

Życzę wszystkim, aby tajemnica Narodzenia Syna Bożego umocniła nadzieję, że Bóg jest z nami i z Jego pomocą obronimy wszelkie dobro. Niech macierzyńska opieka Maryi i jej oddanie dla narodzonego Syna umocni naszą wierność Bogu i zjednoczy nas dzięki mocy miłości Boga.

Niech Boże błogosławieństwo wspiera całą wspólnotę Kościoła radomskiego i każdego, kto razem z nami pragnie swoje życie zawierzyć Bogu.

Wasz biskup Marek

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało pośród nas.”

Czcigodni Goście! Sympatycy naszej Parafii! Drodzy Parafianie!

Niech Boże Narodzenie przyniesie tylko łzy szczęścia i pojednania, bo tylko one jeszcze bardziej rozpalają miłość, budują zgodę i piękne relacje w naszych rodzinach. A Boża Dziecina  niech otrze łzy z oczu tych wszystkich, którzy w tym świątecznym czasie uronią łzę smutku, tęsknoty i żalu.

Bóg przemówił do nas przez swojego Syna. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Niech to spotkanie ze Słowem- Jezusem Chrystusem będzie dla nas owocne, bo przecież Zbawiciel opowiada nam o tajemnicach dobrego i kochającego Boga. Niech naszą codzienność opromienia Światło płynące z Betlejem, gdzie rodzi się Chrystus, aby być „Bogiem z nami”. Niech Jego bliskość przyniesie nam pokój i pomoże przetrwać wszelkie trudności życia.

Szczęść Boże.

Ks. Proboszcz - Szczepan Barański wraz z Ks. Stanisławem i Ks. Danielem