Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r.. 116 dzień roku. Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Jest wiele świadectw potwierdzających, że działanie tej modlitwy zmienia losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach.

CO ZYSKUJEMY?

– Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży – wiele, wiele łask
– Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, jeśli nikt nie zapomni, to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
– Rozwój naszej osobistej modlitwy

KTO MOŻE DOŁĄCZYĆ?

WSZYSCY, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci, czyli przede wszystkim rodzice, ale również wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie, osoby które nie mają własnych dzieci, a teraźniejszość i przyszłość tych najmniejszy i młodych leży im na sercu. Nie muszą to być młodzi rodzice małych dzieci, ale również starsi rodzice dorosłych dzieci.

INTENCJE

W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w następujących intencjach:
1. Prosimy o to, żeby Bóg, w imię ofiary Jezusa Chrystusa usunął skutki naszych grzechów i zaniedbań rodzicielskich, aby nie wpływały one negatywnie na nasze dzieci.
2. Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
3. Prosimy o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki ich dotykają.
4. Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencji dzieci, aby jak najwięcej dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
5. Modlimy się w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz za Kościół Święty

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za dzieci we wspólnocie różańcowej.