Dziś: piątek, 19 kwietnia 2024r.. 110 dzień roku. Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

III Niedziela Wielkanocna - 14.04.2024 r.

Ogłoszenie policji.

1. Przeżywamy czas wielkanocny. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niech ten czas, wypełni pogłębiona lektura Ewangelii według św. Jana. Niech z tej lektury płynie dla nas umocnienie wiary i ufności.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza- dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby bożej. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby WSD w Radomiu.

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: Wiesława Nowakowska z Rudy– 700 zł; Sabina Niciejowska z Mszadli Nowej-100 zł; Roman i Karolina Cywka z Mszadli Nowej –200 zł; Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

4. Bardzo dziękuję osobom z Przyłęka: Jadwidze Krakowiak, Teresie Kilijanek, Adeli Zaborowskiej, Henryce Figura, Iwonie Urbanek, Tadeuszowi Laseczka, Sławomirowi Knieć, Piotrowi Babut za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za posprzątanie naszego kościoła i zadbanie o jego wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Wólki Przyłęckiej.

5..Zachęcam do czytania prasy katolickiej: w GN min.: o przyjęciu przez Polskę chrztu i związane z piątą rocznicą ustanowienia Narodowego Święta Chrztu Polski.

6. 12.04. tj w piątek spaliły się zabudowania Pana Stanisława Grzelaka z Rudek.

W porozumieniu z Radną Panią Bożeną Mistygacz i Sołtys Panią Marzeną Figura zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla Pana Stanisława. Zbiórka na ten cel będzie w przyszłą niedzielę tj. 21.04. przed kościołem po każdej Mszy św. Z góry bardzo dziękuję.

7. int.

8. Apel