Dziś: sobota, 11 maja 2024r.. 132 dzień roku. Imieniny: Igi, Miry, Władysławy. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

VI Niedziela Wielkanocna - 05.05.2024 r.

1. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz.17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystus kieruje nasze myśli ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka – niebu.

3. Próba : dzieci I komunijnych : poniedziałek 6.05 o godz. 15.00, a młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem środa 8.05 po ostatnie Mszy św. ok. godz.18.15. Proszę aby młodzież na to spotkanie policzyła ile razy uczestniczyła od września we Mszy św. , nabożeństwach różańcowych, roratach, drogach krzyżowych, Gorzkich żalach.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Po Mszy św. o godz. 17.00 w ramach nabożeństwa majowego, w procesji błagalnej wokół kościoła do Krzyża, będziemy śpiewać Litanię do Wszystkich św. i prosić Pana Boga o urodzaje, aby nikomu nie zabrakło chleba. Po przybyciu do kościoła będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy majówkę.

5.W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

6. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiarę:

bim z  Kulszowa -500zł.; Anita i Tomasz Pokarowscy z Babina Północnego- 200zł.; bim z Rudek- 200zł; . Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

Na zmianę ogrzewania w kościele mieszkańcy: Przyłęk Nadbłocie- 2500; Wólka Przyłęcka – 700; Andrzejów- 2000; Szlachecki Las- 2500 ; Rudki Nowe-950; Ruda- 1800 ; Stefanów- 3770; Stara Wieś- 2000; Kulczyn- 2620;  Danuta i Stanisław Wójcik z Andrzejowa- 200zł. Bóg zapłać za hojność serca.

7. Bardzo dziękuję osobom  z Mszadli Nowej: Jadwidze Lachtara, Jadwidze Rogala, Bogumile Makuch, Henryce Sobania, Zuzannie Sosnowskiej, Waldemarowi Sosnowskiemu - za posprzątanie naszego kościoła i zadbanie o jego wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy osoby już z Mszadli Dolnej .

8. Zbliża się ku końcowi okres wielkanocny, osoby które  nie przystąpiły do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w tym czasie wielkanocnym, w naszej parafii mogą to uczynić przed każdą Mszą św.

9. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym. min.:  o naszych świętych- filarach polskiej maryjności,; o praktyce całodziennej a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu,; o tym jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.