Dziś: wtorek, 23 kwietnia 2024r.. 114 dzień roku. Imieniny: Jerzego, Wojciecha. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

XIV Tydzień Biblijny

Przeżywamy czas wielkanocny. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Tegoroczne  hasło Tygodnia Biblijnego to słowa: „POSŁANI Z DAREM POKOJU JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO”

Niech z lektury Ewangelii św. Łukasza płynie dla nas umocnienie wiary i ufności.

Poniżej prezentujemy program Tygodnia Biblijnego w Diecezji Radomskiej:

– W dniach od 1 do 7 maja 2022 r. przeżywamy w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II: Niedzielę Biblijną (1 maja), VI. Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz XIV. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Wszystkie te wydarzenia nawiązują do trzyletniego programu duszpasterskiego, który poświęcony jest Sakramentowi Eucharystii („Eucharystia daje życie”: 2019-2022). Obecny rok kościelny i duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szerzej ujęty temat tego roku duszpasterskiego brzmi: „Eucharystia tajemnicą posłania i chrześcijańskiego świadectwa”. Stąd hasłem przewodnim XIV. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. – mówi ks. dr Jacek Kucharski, Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Diecezji Radomskiej.

Dla ułatwienia duszpasterzom i wiernym przeżywania Tygodnia Biblijnego, Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II przygotowało materiały pomocnicze, tj. komentarze do Liturgii Słowa oraz propozycje katechez, celebrację Słowa Bożego, Lectio divina, Drogę Światła oraz Krąg biblijny w oparciu o tekst Łk 10,1-12, materiały do medytacji i konferencje.

– Radio Plus Radom wraz z Dziełem Biblijnym im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zaprasza na cykl audycji radiowych w ramach XIV. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pt. „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego (od niedzieli 1 maja do piątku 6 maja br.). Ich tematem centralnym będzie biblijny przekaz o pokoju. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zaprasza w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego na spotkanie z dr hab. prof. UAM Michaelem Abdallą wokół tematyki „Chrześcijaństwo w Syrii”. Spotkanie odbędzie się w kościele parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP 2 maja (poniedziałek) godz. 18.00. – dodaje ks. Kucharski.

Zachęcamy do odwiedzania ogólnopolskiej strony internetowej Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II pod adresem: www.biblista.pl oraz diecezjalnej www.biblista.pl/diecezja-radomska, gdzie można znaleźć m.in. Wskazania pastoralne i liturgiczne związane z obchodami Niedzieli Biblijnej z VI Narodowym Czytaniem Pisma Świętego oraz XIV. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym (>>TU<<), przygotowane przez ks. Jacka Kucharskiego i ks. Tomasza Herca.

Źródło: https://diecezja.radom.pl/xiv-ogolnopolski-tydzien-biblijny-poslani-z-darem-pokoju-jezusa-zmartwychwstalego/

Obraz:

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

Publikacja: niedziela, 24 kwietnia 2022r.

„Mocarze Ducha”

Publikacja: poniedziałek, 9 maja 2022r.