Dziś: niedziela, 28 kwietnia 2024r.. 119 dzień roku. Imieniny: Piotra, Walerii, Witalisa. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

V Niedziela Wielkanocna - 28.04.2024 r.

1.We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Mochała Archanioła.

2.Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszem Marii Panny. Każdego dnia spotykać się będziemy na pięknych i jakże polskich nabożeństwach majowych. Nabożeństwa Majowe w kościele na tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30. W ramach majówki nabożeństwo do św. Józefa za rodziny(I środa miesiąca). Zapraszamy.

3. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszem Marii Panny Królowej Polski, będziemy obchodzić 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia myślą i sercem sięgamy w czas przeszły, do historii naszego Narodu. Dziękujemy Panu Bogu za Maryję, która dana jest nam ku pomocy i obronie naszego Narodu. Msze św. wg porządku niedzielnego. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów.

2 maja to, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Na znak patriotyzmu udekorujmy nasze domy flagami.

4. W przyszłą niedzielę tj. 5.05. po Mszy św. 11.30 i majówce wzmianka różańcowa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo i sposobność spowiedzi św. z racji I piątku o ogdz.15.00, jak i przed każdą Mszą św.,a z ok. I soboty od godz. 16.00. zakończone majówką.( Majówka w I piątek i w I sobotę miesiąca przed Mszą św. popołudniową w ramach adoracji.)

6. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiarę: Marzena i Tomasz Jaskólscy ze Szlacheckiego Lasu- 100zł. bim z Bielawy- 150 zł.  Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

Na zmianę ogrzewania w kościele mieszkańcy: Gościniec Szkolny- 2450 ; Gościniec Ostatni i Górki- 1900; Okrężnica- 3750 ;Babin Południowy- 3170; Babin Północny- 5290; Lipiny- 3500; Krzywda -3200; Gościniec Łagowski-2550; Mszadla Nowa- 1600. Bóg zapłać za hojność serca.

7. Bardzo dziękuję osobom z Mszadli Nowej: Julii Tatar, Agnieszce Pawelec, Ewie Kajdan, Iwonie Maciejewskiej, Dagmarze Czaplińskiej  za posprzątanie naszego kościoła i zadbanie o jego wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Mszadli Nowej.

8.Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej , w Gościu Niedzielnym min.: rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. J.P.II. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” poświęcony liturii misyjnej.